Google ve youtube kurucusu kimdir

admin

Administrator
Yönetici
Google Life, Google tarafından sunulan bir ürün veya hizmet değildir. Google'ın dünyadaki bilgileri düzenleme ve evrensel olarak erişilebilir ve kullanışlı hale getirme misyonundan bahsediyor olabilirsiniz; bu, teknolojinin gücüyle insanların yaşamlarını iyileştirmek olarak yorumlanabilir. Google veya ürün ve hizmetleri hakkında bilmek istediğiniz belirli bir şey var mı?

Google, Larry Page ve Sergey Brin tarafından Stanford Üniversitesi'nde öğrenciyken kuruldu. Şirket ilk olarak 4 Eylül 1998'de özel bir şirket olarak kuruldu ve bunu 19 Ağustos 2004'te halka arz izledi. Google, kuruluşundan bu yana önemli ölçüde büyüdü ve şu anda dünyanın en büyük ve en etkili teknoloji şirketlerinden biri. Dünya. Şirketin misyonu, "dünyadaki bilgileri düzenlemek ve evrensel olarak erişilebilir ve yararlı kılmaktır" ve bunu popüler arama motoru, e-posta hizmeti, bulut bilgi işlem platformu ve üretkenlik araçları paketi dahil olmak üzere bir dizi ürün ve hizmet aracılığıyla başarmıştır. . Google ayrıca donanım, dijital medya ve reklamcılık gibi diğer alanlara da genişledi.

Google, Eylül 1998'de Larry Page ve Sergey Brin tarafından Kaliforniya'daki Stanford Üniversitesi'nde öğrenciyken kuruldu. Page ve Brin, daha verimli bir arama motoru oluşturmak için internetteki çok miktarda bilgiyi kullanma fikriyle ilgilendiler. 1996 yılında, web sayfalarının önemini sıralamak için bağlantı analizini kullanan "Backrub" adlı bir arama motorunun prototipini geliştirdiler. Daha sonra, 1 ve ardından 100 sıfır ile temsil edilen sayıyı ifade eden "googol" kelimesini kullanarak arama motorunu Google olarak yeniden adlandırdılar. Google resmi olarak 1998'de piyasaya çıktı ve yenilikçi arama yaklaşımı sayesinde hızla popülerlik kazandı.
 
Üst