HarmonyOS sistemi Çin’de iOS’u önüne geçti

Sıradaki içerik:

HarmonyOS sistemi Çin’de iOS’u önüne geçti

e
sv

iPhone’da yapay zeka desteği ortaya çıktı

164 okunma — 18 Haziran 2024 02:19
iPhone'da yapay zeka desteği ortaya çıktı

iPhone’da yapay zeka desteği ortaya çıktı

iPhone’da yapay zeka desteği ortaya çıktı WWDC 2024’te sunulan Apple Intelligence özelliklerinin çoğu, bu sonbaharda yayınlanacak olan iOS 18’in son sürümünde yer almayacak. Üstelik ilk aşamada bile sınırlı erişim sağlayabiliyorlar.

iphone yapay zeka desteği

iPhone’da yapay zeka WWDC 2024’te sunulan Apple Intelligence özelliklerinin çoğu, bu sonbaharda yayınlanacak olan iOS 18’in son sürümünde yer almayacak. Üstelik ilk aşamada bile sınırlı erişim sağlayabiliyorlar.

iPhone’da yapay zekaBu, Bloomberg’in içinden biri ve köşe yazarı Mark Gurman tarafından bildirildi. Geliştiriciler, iPhone’daki ve diğer Apple aygıtlarındaki yapay zeka işlevlerine ilk erişecek olanlar olacak; bu, bu yazın sonunda ve yalnızca İngilizce olarak gerçekleşecek. Genel halk yeni işlevleri ancak 2025’te kullanabilecek.

iPhone’da yapay zeka Apple’ın konferans sırasında, çok dikkat çekici olmasa da tüm yapay zeka işlevlerinin 2024’te kullanılamayacağı konusunda uyardığı kaydedildi. Genellikle şirket her şeyi yeni iPhone piyasaya sürülmeden önce hayata geçirmek için acele ediyor, ancak son birkaç yılda son teslim tarihlerinin kısıtlı olması nedeniyle bu mümkün olmuyor.

Apple Intelligence’ın ilk sürümü, mesajları analiz etmek ve sıralamak, Safari tarayıcısında, Notes ve Mail uygulamalarında kısa bilgi özetleri oluşturmak ve ayrıca resim ve Genmoji oluşturma yeteneği için temel AI araçlarını alacak.

2025 yılına gelindiğinde, metin ve ses isteklerini daha iyi anlayacak, ekranda neler olduğunu anlayacak, “uygulamaların içinde ve arasında yüzlerce eylem” gerçekleştirecek ve çok daha fazlasını gerçekleştirecek “daha akıllı” bir Siri bırakacaklar. ChatGPT entegrasyonunun “2024’ün sonlarına doğru” sözü veriliyor, ancak bunun da gelecek yıla ertelenmesi ihtimali yüksek.

Cihazınız iOS 17’ye güncellendiyse bu, yeni iOS 18’i yüklemenin mümkün olacağı anlamına gelir. Ancak yeni AI işlevlerinin çalışması için bir iPhone 15 Pro veya 15 Pro Max’e ihtiyacınız vardır, bunlar daha eski cihazlarda çalışmayacaktır. modeller. Eğer iOS 18 beta’yı hemen yükleme isteğiniz varsa o zaman beta testçisi olmanın yükünü üstlenebilirsiniz.

iPhone’da yapay zekaBu arada, Samsung akıllı telefonlarda AI işlevleri, biraz azaltılmış bir versiyonda da olsa 2020 amiral gemilerinde bile mevcut. Yapay zekanın yardımıyla telefon, notların kısa bir özetini derleyecek, fotoğraf işlemeye yardımcı olacak veya bir telefon görüşmesini gerçek zamanlı olarak çevirecek.

Haber içeriklerimize Buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli