iPhone 16 Serisi Tasarımı gözler önüne seriyor

Sıradaki içerik:

iPhone 16 Serisi Tasarımı gözler önüne seriyor

e
sv

iPhone 16 Serisi Tasarımı gözler önüne seriyor

134 okunma — 29 Mayıs 2024 12:31
iPhone 16 Serisi Tasarımı gözler önüne seriyor

iPhone 16 Serisi Tasarımı gözler önüne seriyor

iPhone 16 Serisi Tasarımı gözler önüne seriyor Sızdırılan şemalara göre Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone 16’sı, iPhone X’e benzer şekilde dikey olarak yığılmış lenslere sahip yeniden tasarlanmış bir kamera adası ortaya koyuyor.

Sızıntı, Dragon Ball Z karakteri olmayan ancak Twitter/X’in birçok teknoloji ihbarcısından biri olan Majin Bu tarafından geliyor. Majin Bu’nun geçmiş sicili biraz isabetlidir ve kendisi bu iddiaları yapan tek kişi olsaydı, büyük olasılıkla duyarsız kalınırdı.

Ancak, Apple’ın iPhone 16 için dikey kamera dizisine geçmesi bir süredir gündemde ve ortaya çıkan şemalar, Apple’ın bir sonraki ana akıllı telefonuyla birlikte gelmesi beklenen kapasitif dokunmatik çekim düğmesi gibi diğer özelliklerle uyumlu görünüyor.

MacRumors’ın iPhone araştırmacıları daha sonra, yeni hap şeklindeki kamera adasını ve dikey olarak yığılmış lens düzenini destekleyen özel kaynaklara atıfta bulunarak Majin Bu’nun şemalarının doğruluğunu doğruladı.

iPhone 16 Serisi Tasarımı iPhone 16: Şemadan renderlara – Nasıl görünebilir?

Sonuç, 2017’nin iPhone X’ine sahip olanlara çok tanıdık gelen bir şey. Apple’ın iPhone’nun onuncu nesli de, iPhone 13’ün daha büyük kamera sensörlerinin Cupertino’daki mühendisleri ve tasarımcılarını diyagonal bir dizi benimsemeye zorlaması nedeniyle korunan hap şekilli bir kamera adasında dikey olarak yığılmış bir kamera dizisine sahipti.

Peki, Apple neden eski düzene geri dönüyor? iPhone 16’daki iki lensin aynı anda çekim yaparak uzamsal video kaydedebilmesi nedeniyle, Vision Pro’nun bununla çok ilgisi olması muhtemeldir. Ancak bunu yapmak için her iki lensin de birbirine paralel olması gerekir.

Uzamsal video kaydı, iPhone 15 Pro Max’in telefoto ve ultra geniş lenslerinin konumlarını değiştirmesinin de nedenlerinden biriydi; ana ve ultra geniş lenslerin yan yana yerleştirilerek yan yana 3D video kaydedebilmesini sağlamak.

iPhone söz konusu olduğunda, iPhone 12 Pro’nun tasarımını ne kadar olumlu karşıladığınıza bağlı olarak Apple, iki şeyden biri haline geldi: Tahmin edilebilir veya güvenilir.

iPhone 16 Serisi Tasarımı gözler önüne seriyor

iPhone 16 Serisi Tasarımı gözler önüne seriyor

Sağlam havacılık sınıfı alüminyum çerçevesi, buzlu cam arka paneli ve yükseltilmiş kamera adası bazıları için yeterli olsa da, çoğu kişi Apple’ın iPhone’a nihayet yeni bir görünüm kazandırma konusunda biraz hırs göstermesini umuyordu.

Apple’ın telefonu o kadar benzer görünebilir ki, bazı kullanıcılar hangi iPhone’a sahip olduklarını merak etmeye bile başladı, “Hangi iPhone’um var?” şeklindeki Google aramaları son yıllarda tekrar eden bir trend haline geldi. (Ayarlar > Genel > Hakkında, bu arada, rica ederim.)

iPhone 16 Serisi Tasarımı iPhone 16 için bu ‘yeni’ görünüm, iPhone kullanıcıları arasındaki karışıklığı gidermede bir nebze yol alabilir, iPhone 16 için daha benzersiz bir kimlik kazandırabilir ve potansiyel olarak Apple’ın mühendisleri ve tasarımcılarının iPhone 12 ve 13 tarafından uzun süredir yenilenmiş yoldan sapmaya devam etmeleri için kapıları açabilir.

Teknoloji Haberleri içeriklerimize Buradan ulaşabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli