Dell hisselerinde, değer kaybetti

Sıradaki içerik:

Dell hisselerinde, değer kaybetti

e
sv

Eski iPhone’unuzla iOS 18 özelliklerinden çalışmayan 5 özelliği

109 okunma — 17 Haziran 2024 02:49
Eski iPhone'unuzla iOS 18 özelliklerinden çalışmayan 5 özelliği

Eski iPhone’unuzla iOS 18 özelliklerinden çalışmayan 5 özelliği

Eski iPhone’unuzla iOS 18 özelliklerinden çalışmayan 5 özelliği  Ana Ekranın yenilenmesini mi istiyorsunuz? iOS 18’de, şimdiye kadar ilk kez uygulamaları ekranın altında veya yanında yeniden konumlandırabilecek ve böylece çok önemli olan duvar kağıdınız için değerli bir alandan yer açabileceksiniz. Ayrıca uygulama simgeleri için yeni bir karanlık modu etkinleştirebilecek, renk tonları ekleyebilecek ve hatta gerçekten minimalist bir görünüm için uygulama adlarını gizleyebileceksiniz.

Gelişmiş Ana Ekran özelleştirmesi

Gelişmiş Ana Ekran özelleştirmesi

Mesajlara Yükseltmeler

Yeşil ve mavi arka planda RCS mesajlarını gösteren bir iPhone

iOS 18 özelliklerinden çalışmayan 5 özelliği Apple, iOS 18’deki Mesajlar uygulamasına birkaç önemli yükseltme getiriyor. Mesajlara herhangi bir emojiyi kullanarak tepki verebilecek (veya “geri dokunabilecek”), mesajları gelecekte uygun bir zamanda gönderilecek şekilde planlayabilecek ve hatta format atabileceksiniz. altı çizili, üstü çizili ve yeni animasyon efektleri içeren metin.

Üstelik Mesajlar uygulaması, iOS 18’deki RCS standardını destekleyecek ve bu, Apple cihazı olmayan biriyle iletişim kurarken daha zengin bir mesajlaşma deneyimi kolaylaştıracak.

Yeniden Tasarlanan Kontrol Merkezi

Yeniden Tasarlanan Kontrol Merkezi

iOS 18 özelliklerinden çalışmayan 5 özelliği Kontrol Merkezi, iPhone’unuzun göz alıcı bir parçası olmasa da inkar edilemeyecek kadar önemli bir parçadır. iOS 18’de Kontrol Merkezini Medya ve Ev gibi farklı işlev gruplarına ayırabilecek ve Kontrol Merkezi widget’larını yeniden boyutlandırabileceksiniz. Ve sonunda Kilit Ekranınızda hangi Kontrol Merkezi widget’larının görüneceğini düzenleyebileceksiniz. Ahh!

Kimlik doğrulamalı uygulama kilitleri

Kilitli bir uygulamanın gösterildiği yeşil mavi arka planlı bir iPhone
iOS 18 özelliklerinden çalışmayan 5 özelliği Şüpheli (tamam, güvenlik bilincine sahip) iPhone kullanıcısı için iOS 18, meraklı gözlerden uzak tutmayı tercih ettiğiniz uygulamalara Face ID (veya şifre) kimlik doğrulaması eklemenize olanak tanıyacak. Ayrıca bu uygulamaları yeni bir Gizli Uygulamalar klasöründe de gizleyebilirsiniz.

Apple Şifreleri uygulaması

Apple Şifreleri uygulaması

iOS 18 özelliklerinden çalışmayan 5 özelliği Gizlilik temasına sadık kalarak iOS 18, Apple’ın kendi şifre uygulamasını tanıtacağını görecek; bu, hesap şifrelerinizi, doğrulama kodlarınızı, geçiş anahtarlarınızı ve diğer önemli kimlik bilgilerinizi iPhone’unuzun rahatlığından yönetmenizi kolaylaştıracak.

Kısıtlanmış iOS 18 özellikleri

Uydu Üzerinden Mesajlar

iOS 18'de uydu mesajlarını gösteren mavi yeşil arka planlı bir iPhone
iOS 18, uydu aracılığıyla mesaj göndermenize de olanak tanıyarak Apple’ın Uydu aracılığıyla Acil SOS özelliğini genişletecek. Ne yazık ki, hizmetin mevcut sürümü gibi Uydu Üzerinden Mesajlaşma hizmeti de iPhone 14 serisi ve üzeri ile sınırlı olacak.

Notes’ta ses dökümü

İOS 18'de notların transkripsiyonu

iOS 18, herhangi bir uyumlu iPhone’da telefon görüşmelerini kaydetmenize ve metne dönüştürmenize, ayrıca doğrudan Notlar uygulamasından (Sesli Notlar yerine) ses kaydı başlatmanıza olanak tanır. Ancak bu aramaları ve kayıtları Notes uygulamasında otomatik olarak yazıya dökme yeteneği iPhone 12 ve sonraki sürümlere ayrılacaktır .

Göz takibi

Göz Takibi iPad'de tanıtıldı.

iOS 18 özelliklerinden çalışmayan 5 özelliği Apple, iOS 18’de göz izleme özelliğini sunarak iPhone’ları daha erişilebilir hale getirecek. Yakında gözlerinizden başka bir şey kullanmadan uygulamaları açabilecek ve belirli iOS öğelerini kontrol edebileceksiniz, ancak bu özelliğin çalışması için bir iPhone 12 veya daha yenisine ihtiyacınız olacak.

Müzik Dokunuşu

Gri arka planda Apple Music uygulamasını gösteren bir telefon

Erişilebilirlik temasına bağlı kalarak, iOS 18, Apple Music aracılığıyla çalınan bir şarkının ritmiyle aynı anda darbeler atmak için iPhone’unuzun Taptic Engine’ini kullanan yeni bir özellik olan Music Haptics’i tanıtacak . Ancak bu listedeki diğer birçok özellik gibi, faydalanmak için bir iPhone 12 veya daha yenisine ihtiyacınız olacak.

Kablosuz akıllı kilit açma

Nest X Yale

Home uygulaması iOS 18’de bir güncelleme alıyor. Yakında Ultra Geniş Bant (UWB) akıllı kilitle donatılmış kapıların kilidini kablosuz olarak açabileceksiniz. Uyarı mı? UWB vericili bir iPhone’a sahip olmanız gerekir; ancak iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max ve orijinal iPhone SE hariçtir.

Kaynak

Teknoloji Haberleri içeriklerimize Buradan ulaşabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli