İOS 18’de iPhone’unuza gelen yeni iMessage özelliği

Sıradaki içerik:

İOS 18’de iPhone’unuza gelen yeni iMessage özelliği

e
sv

HarmonyOS sistemi Çin’de iOS’u önüne geçti

99 okunma — 17 Haziran 2024 03:57
HarmonyOS sistemi Çin'de iOS'u önüne geçti

HarmonyOS sistemi Çin’de iOS’u önüne geçti

HarmonyOS sistemi Çin’de iOS’u önüne geçti  Counterpoint Research’ün en son piyasa verilerine göre, Huawei Technologies’in mobil platformu HarmonyOS, ilk çeyrekte Apple’ın iOS’unu geride bırakarak Çin ana karasındaki ikinci en büyük mobil işletim sistemi haline geldi

HarmonyOS, ilk çeyrekte yüzde 17’lik bir pay elde ederek dünyanın en büyük akıllı telefon pazarında ilk kez iOS’u geride bıraktı ; Huawei’nin en yeni 5G telefonlarına yönelik güçlü yurt içi talep, Shenzhen merkezli şirketin kendi geliştirdiği mobil işletim sisteminin benimsenmesini sağladı. , Kontrpuan verileri gösterildi.

ABD onaylı Huawei, şirketin Mate 60 serisi akıllı telefonlarıyla geçen yıl 5G cep telefonu segmentine geri dönmesinin ardından, HarmonyOS’un yurtiçi varlığını 2023’ün ilk çeyreğindeki yüzde 8’lik payından iki kattan fazla artırdı .

Dünyanın dört bir yanından en büyük konular ve trendler hakkında sorularınız mı var? Ödüllü ekibimiz tarafından size sunulan açıklayıcılar, SSS’ler, analizler ve infografikler içeren yeni seçilmiş içerik platformumuz SCMP Knowledge ile yanıtları alın .

Apple’ın iOS’u yüzde 16’lık payla biraz geride kalırken, Google’ın Android’i aynı dönemde yüzde 68’lik payla pazardaki hakimiyetini sürdürdü.

HarmonyOS sistemi

HarmonyOS sistemi Çin’de iOS’u önüne geçti 4 Eylül 2023’te Chongqing’deki Smart China Expo’da bir adam, Huawei Technologies’in Harmony İşletim Sistemini tanıtan bir reklam panosunun önünde duruyor. Fotoğraf: Bloomberg alt=Bir adam, Smart China’da Huawei Technologies’in Harmony İşletim Sistemini tanıtan bir reklam panosunun önünde duruyor 4 Eylül 2023’te Chongqing’deki fuar. Fotoğraf: Bloomberg>

Counterpoint’e göre HarmonyOS’un payının “Huawei tedarik zinciri yerelleştirmesine odaklandıkça daha da büyümesi” bekleniyor.

Küresel olarak Android ve iOS, Mart çeyreğinde sırasıyla yüzde 77 ve yüzde 19’luk paylarla önde kalmayı sürdürdü. HarmonyOS aynı dönemde dünya çapında yüzde 4 paya sahip oldu.

HarmonyOS’un yurt içinde giderek daha fazla benimsenmesi, Huawei’nin bir Android alternatifi oluşturma stratejisinin nasıl meyve vermeye başladığını ve şirket Mayıs 2019’da Washington’un Varlık Listesine eklendiğinde ABD hükümetinin uyguladığı teknoloji kısıtlamalarının etkisinin üstesinden geldiğini gösteriyor .

Bu ticari kara listeye göre, Huawei’nin Washington’un onayı olmadan tedarikçilerden yazılım, çip ve diğer ABD menşeli teknolojileri satın alması yasaklanıyor. Huawei, Ağustos 2019’da HarmonyOS’u piyasaya sürdü.

HarmonyOS sistemi Çin'de iOS'u önüne geçti

HarmonyOS sistemi Çin’de iOS’u önüne geçti Huawei Technologies, Google’ın Android mobil işletim sistemine alternatif olarak HarmonyOS’u geliştirdi. Fotoğraf: Shutterstock alt=Huawei Technologies, Google’ın Android mobil işletim sistemine alternatif olarak HarmonyOS’u geliştirdi. Fotoğraf: Shutterstock>

HarmonyOS’un ilk sürümleri, Android’in bir çeşidinden biraz daha fazlası olduğu için eleştirilmişti, ancak Şubat ayında geliştirici önizlemesi olarak yayınlanan en son sürüm – HarmonyOS Next – rakip işletim sistemlerinin daha da farklılaştığını gördü. HarmonyOS Next artık Android tabanlı uygulamaları desteklemeyecek.

Dönem başkanı Eric Xu Zhijun Mayıs ayında yaptığı açıklamada, Huawei’nin HarmonyOS Next’i Mate 70 serisi amiral gemisi akıllı telefonlarıyla birlikte bu yılın sonlarında piyasaya sürmeyi planladığını söyledi.

HarmonyOS sistemi Çin’de iOS’u önüne geçti Counterpoint’e göre şirket, satışlarının yıllık bazda yüzde 69,7 arttığı ilk çeyrekte ana karadaki tüm büyük akıllı telefon satıcıları arasında en iyi performansı gösteren şirket olarak öne çıktı. Araştırma firması bu performansı büyük ölçüde Huawei’nin popüler 5G Mate 60 serisine ve güçlü marka itibarına bağladı; bu da firmanın, telefonların 600 USD başlayan fiyatlarla satıldığı premium segmentte daha fazla pay kazanmasına yardımcı oldu.

Ocak ayı itibarıyla 200’den fazla iş ortağı, HarmonyOS tabanlı uygulamalar geliştirmeye başladı . Huawei, bu yılın sonuna kadar 5.000 iş ortağına sahip olmayı hedeflediğini belirtti.

HarmonyOS tabanlı uygulamalar geliştirmeye başlayan büyük şirketler arasında Alibaba Group Holding , Meituan , Ant Group , JD.com ve McDonald’s China yer alıyor . Alibaba, South China Morning Post’un sahibidir.

Haber içeriklerimize Buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli