Almanya’daki patent anlaşmazlığı nedeniyle Lenovo satışını yasakladı

Sıradaki içerik:

Almanya’daki patent anlaşmazlığı nedeniyle Lenovo satışını yasakladı

e
sv

HarmonyOS NEXT, Android’e kıyasla daha akıcı

216 okunma — 18 Haziran 2024 03:59
HarmonyOS NEXT, Android'e kıyasla daha akıcı

HarmonyOS NEXT, Android’e kıyasla daha akıcı

Weibo tahmincisi @FixedFocus’tan yeni bir sızıntı, yaklaşan HarmonyOS NEXT Developer Preview 2 (DP2) hakkındaki ayrıntıları ortaya çıkararak Huawei’nin yeni nesil işletim sistemine yönelik beklentileri artırdı.

Sızıntı,animasyon efektleri sunduğunu öne sürüyor. DP2’nin resmi çıkış tarihi henüz onaylanmamış olsa da @FixedFocus, yeni yapıyla ilgili deneyimlerini paylaşarak yeteneklerinin altını çizdi.

HarmonyOS NEXT

İlginçtir ki sızıntı, HarmonyOS NEXT’in “Geliştirici Seçenekleri”nin Android’in seçeneklerine benzer olduğunu ancak çeşitli açılardan onlardan üstün olduğunu iddia ediyor. Kılavuz, Huawei’nin işletim sisteminin bağımsız olduğunu ve Linux’a veya Android Açık Kaynak Projesi’ne (AOSP) dayanmadığını vurguladı.

sorunsuz çalışması nedeniyle övüldüğü ilk sefer değil. İlk raporlar, gelecek işletim sisteminin özellikle akıllı telefonlar ve tabletlerde öncekilerden daha akıcı ve kusursuz olduğunu sürekli olarak tanımlıyordu.

Sızıntı aynı zamanda HarmonyOS güçlü AI özelliklerine de işaret ediyor. Ancak ayrıntılar hala kısıtlı ve gelecekteki sürümlerde veya tüketici beta sürümünde açıklanabilir.

Huawei cihazları şu anda HarmonyOS 4.2 üzerinde çalışıyor ve kullanıcılar büyük “NEXT” güncellemesi sırasında veri kaybı konusunda endişe duyabilir.

HarmonyOS NEXT, daha akıcı

Bu sorunu çözmek için uzman, gelecek işletim sisteminde “Sanal Bulut Telefon” (Bulut Telefon Sunucusu) adı verilen bir özelliği ortaya çıkardı. Bu özellik, kullanıcıların verilerini bir ay boyunca geçici olarak kaydetmelerine, HarmonyOS NEXT’e yükseltmelerine ve ardından tüm verilerini tekrar telefonlarına indirmelerine olanak tanıyacak. Huawei bu özelliği daha önce yayınlamış olsa da HarmonyOS NEXT’e yönelik potansiyel iyileştirmeler hala belirsiz.

Sızıntı, resmi HarmonyOS beta sürümünün 21 Haziran’da planlandığı haberiyle sona eriyor. O dönemde etkileyici özellikleri hakkında daha fazla ayrıntı bekleyebiliriz.

Yapay Zeka içeriklerimize Buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli