Google, Android için 7 Yeni güncellemeyi duyurdu

Sıradaki içerik:

Google, Android için 7 Yeni güncellemeyi duyurdu

e
sv

Google arama sonuçlarında sürekli kaldırmaya karar verdi

103 okunma — 01 Temmuz 2024 02:29
Google arama sonuçlarında sürekli kaldırmaya karar verdi

Google arama sonuçlarında sürekli kaldırmaya karar verdi

Google arama sonuçlarında sürekli kaldırmaya karar verdi Google, arama sonuçlarında sonsuz kaydırma özelliğini kullanmayı bırakmaya karar verdi. Sosyal ağlardaki sonsuz video akışına benzeyen bu özellik, ilk olarak Ekim 2021’de mobil cihazlara tanıtıldı ve daha sonra 2022’nin sonlarında masaüstü bilgisayarlarda da kullanılmaya başlandı.

Sürekli kayan arama sonuçları dün itibarıyla masaüstünden kaldırıldı, önümüzdeki aylarda mobilde de yapılacak. Bu adımın nedeni kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi ve arama motorunun performansının optimize edilmesidir.

Bir Google temsilcisinin Search Engine Land’e söylediği  gibi  , sayfa yükleme hızıyla ilgili nedenlerden dolayı sonsuz kaydırma arama sonuçlarından kaybolacak. Şirket, masaüstü cihazlarda sayfalandırmalı geleneksel “düğme” arayüzüne geri dönüyor çünkü bunun daha kullanışlı olduğuna ve kullanıcıların arama sonuçları sayfaları arasında daha hızlı geçiş yapmasına olanak sağlayacağına karar verdi. Bu arada, sayfalara ayırma düğmelerini (sayfalara bölme) kullanmak yerine, bir sonraki veya önceki sayfaya gitmek için son “İleri” düğmesine basmanız yeterlidir.

Google, mobil cihazlarda arama sonuçlarının görüntülenmesinde bir değişiklik getiriyor: Kullanıcılar, sonsuz kaydırma yerine ekranın alt kısmında “Diğer sonuçlar” düğmesini görecek. Bu, sonuçların ilk sayfasını görüntüledikten sonra kullanıcıların sorgularıyla eşleşen sonraki site grubunu görüntülemek için bu düğmeyi tıklamaları gerektiği anlamına gelir.

Google, böyle bir değişikliğin, sonuçların yüklenme hızını artırmayı ve kullanıcıların açıkça talep etmediği gereksiz bilgilerin otomatik olarak yüklenmesini önlemeyi amaçladığını açıklıyor. Bu değişiklikler, masaüstü bilgisayarlarda başarılı bir şekilde kullanılmasının ardından yakın zamanda mobil cihazlara da uygulanacaktır.

Google içeriklerimize Buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli