Google’ın Pixel Android 15’e Güncelleme alınmayan Cihazları

Sıradaki içerik:

Google’ın Pixel Android 15’e Güncelleme alınmayan Cihazları

e
sv

Google, Android için 7 Yeni güncellemeyi duyurdu

188 okunma — 18 Haziran 2024 05:37
Google, Android için 7 Yeni güncellemeyi duyurdu

Google, Android için 7 Yeni güncellemeyi duyurdu

Google, Android için 7 Yeni güncellemeyi duyurdu Android telefonunuz, tabletiniz ya da Wear OS saatiniz varsa oturup dikkat etmelisiniz. yakın zamanda bir dizi yeni özelliğin geleceğini duyurdu ve güncellemelerden Google Mesajlar’a, iyileştirmelerden sıcak noktalara kadar pek çok şey yapacaklar.Bu yılın başlarında Google’ın, RCS destekli Google Mesajlar uygulaması için yeni bir düzenleme özelliğini test ettiği görüldü. Son olarak Android’e gelen son güncellemeyle uygulamada karşımıza çıktı.

Düzeltilmesi gereken bir mesaj gönderdikten sonra, mesajı seçin ve ardından düzenlemeleri yapmak için üstteki düzenle düğmesine (kalem simgesi) tıklayın. Yeni numara, Google Mesajlar’ı, uzun süredir mesaj düzenleme olanağı sunan ve bu yılın sonlarında RCS protokolünü uygulayacak olan iMessage ile aynı seviyeye getiriyor.

ayrıca erişim noktaları oluşturma ve bağlama sürecini de nihayet optimize etti. Benim gibi tüm gün mobil erişim noktalarıyla çalışan insanlar için bu, doğru yönde atılmış çok ihtiyaç duyulan bir adımdır. “Anında Erişim Noktası”, Google’ın geliştirilmiş sistem olarak adlandırdığı şeydir.

Özellik yaygınlaştığında kullanıcıların artık şifre girmesine veya QR kod taramasına gerek kalmayacak. Benzer şekilde, Meet sesli ve görüntülü görüşmeleri sırasında kullanıcılar, çağrıları Android tabanlı veya tarayıcı bağlantılı cihazlar arasında kolaylıkla taşıyabilecek.

Google bu iki işlevi “cihazlar arası hizmetler” sloganı altında başlatıyor. Beklendiği gibi, Apple’ın şu anda tüm cihazlarında uyguladığı şekilde, evrensel bir hesaba bağlantıyla çalışacaklar. Bu durumda, tüm cihazlarınızda aynı hesabının kayıtlı olduğundan emin olun ve hazırsınız.

Artık   iOS 18’i okumak “Hey Siri”yi başka bir ifadeyle değiştirmenize olanak tanıyor

ekosisteminde ortaya çıkacak bir diğer yaşam kalitesi güncellemesi de akıllı ev aletlerini kontrol etmek için ana ekrandaki otonom widget’ların desteklenmesi olacak. Bu özellik şu anda erken test aşamasındadır ve Home Favoriler widget’ı olarak yayınlanacaktır.

Buradaki fikir, ışıkları kapatmak veya termostatın sıcaklığını düşürmek gibi basit işlemleri gerçekleştirmek için Home’da oturum açma ihtiyacını ortadan kaldırmaktır. Benzer şekilde, Home’un Favoriler kutucuğu ve komplikasyonu Wear OS’ye de geliyor ve kullanıcıların aynı eylemleri akıllı saatten bileklerine kadar gerçekleştirmesine olanak tanıyor.

ABD ve Almanya’daki kullanıcılar için Wear OS, PayPal’ı Cüzdan uygulamasına entegre ederek kullanıcıların akıllı saatleriyle temassız ödeme yapmalarına olanak tanıyor. Samsung uzun süredir Galaxy akıllı saatinde benzer bir numara sunuyordu.

Başka küçük yenilikler de var. , büyülü (veya lanetli) yeni bir yaratım oluşturmak için birden fazla emojiyi birleştirebileceğiniz muhteşem Emoji Mutfağı’na yeni kombinasyonlar ekliyor. Mutfakta ortaya çıkan iki yeni emoji disko topu ve kulaklıktır.

Son olarak, dijital araba anahtarları artık belirli MINI araçları için mevcut ve yakında belirli Polestar ve Mercedes-Benz araçlarını da kapsayacak şekilde genişletilecek.

Google içeriklerimize Buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli