Snapdragon 7s Gen 3 ile yeni bir akıllı telefon piyasaya sürecek

Sıradaki içerik:

Snapdragon 7s Gen 3 ile yeni bir akıllı telefon piyasaya sürecek

e
sv

Dell hisselerinde, değer kaybetti

116 okunma — 31 Mayıs 2024 01:39
Dell hisselerinde, değer kaybetti

Dell hisselerinde, değer kaybetti

Dell hisselerinde, değer kaybetti (Reuters) -Dell Technologies Perşembe günü yaptığı açıklamada, düzeltilmiş brüt kar marjının 2025 mali yılında yaklaşık 150 baz puan düşmesini beklediğini ve iyimser üç aylık kazanç raporuna rağmen hisselerinin zilden sonra %18 düşüş göstermesini beklediğini söyledi.

CFO Yvonne McGill, kazanç sonrası yaptığı açıklamada, “Enflasyonlu girdi maliyetleri, rekabet ortamı ve yapay zeka için optimize edilmiş sunucuların daha yüksek karışımı göz önüne alındığında, brüt kar marjı oranımızın düşmesini bekliyoruz.” dedi.

Dell hisselerinde, değer kaybetti Üretken yapay zekanın giderek daha fazla benimsenmesini desteklemek için yüksek performanslı bilgi işlem ve büyük ölçekli veri merkezlerine olan talebin artması, yapay zeka özellikli ürünlere yatırımları teşvik ederek Dell gibi şirketlerin sunduğu sunuculara olan talebi tetikledi.

Operasyon Direktörü Jeff Clarke yaptığı açıklamada, şirketin yapay zekayla optimize edilmiş sunucularının sevkiyatlarının iki kattan fazla artarak 1,7 milyar dolara yükseldiğini ve birikmiş iş yükünün de %30’dan fazla artarak 3,8 milyar dolara ulaştığını söyledi.

Gartner’ın yönetici analisti Mikako Kitagawa, “Marj düşüşleri, pazarın henüz tam olarak toparlanmaması ve Dell’in rakiplerinin bu dar pazardaki payları kapmaya çalışması nedeniyle rekabetçi fiyatlandırma ortamını yansıtıyor” dedi.

Dell hisselerinde, değer kaybetti Sonuçlar, Dell’in Qualcomm işlemcilerle desteklenen bir dizi yapay zeka özellikli bilgisayarı tanıtmasından ve Nvidia’nın en yeni çiplerini destekleyen yeni bir sunucunun 2024’ün ikinci yarısından itibaren satışa sunulacağını söylemesinden birkaç gün sonra geldi.

Yapay zekayla optimize edilmiş sunucularına yönelik talep konusundaki iyimserlikten beslenen Dell’in stokları bu yıl iki kattan fazla arttı ve bu hafta başında rekor bir seviyeye ulaştı.

LSEG verilerine göre, Dell’in 3 Mayıs’ta sona eren ilk çeyreğe ilişkin geliri yaklaşık %6 artışla 22,24 milyar dolara yükseldi ve analistlerin 21,64 milyar dolarlık ortalama tahminini aştı.

Kalemler hariç tutulduğunda, ilk çeyrekte düzeltilmiş kâr, hisse başına 1,26 dolar tahminine kıyasla hisse başına 1,27 dolar olarak gerçekleşti.

Şirketin depolama, yazılım ve sunucu tekliflerini içeren altyapı çözümleri grubu geliri %22 artışla 9,23 milyar dolara yükselirken, bilgisayarlara ev sahipliği yapan müşteri çözümleri grubunun geliri 11,97 milyar dolarda sabit kaldı.

(Bengaluru’da Jaspreet Singh tarafından rapor edildi; Alan Barona tarafından düzenlendi)

Haber içeriklerimize Buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli