HarmonyOS NEXT, Android’e kıyasla daha akıcı

Sıradaki içerik:

HarmonyOS NEXT, Android’e kıyasla daha akıcı

e
sv

Apple iOS 18 oyun modu çalışırken test edildi

144 okunma — 18 Haziran 2024 04:11
iOS 18 oyun modu çalışırken test edildi

Apple iOS 18 oyun modu çalışırken test edildi

Apple iOS 18 oyun modu çalışırken test edildi iOS 18, oyunun performansını ve kararlılığını artırmaya yardımcı olan yenilikçi bir oyun modu sunuyor. Bu, kablosuz kulaklık kullanıldığında arka plan işlemlerinin sınırlandırılması ve gecikmelerin azaltılmasıyla elde edilir. Bu yeni özelliğin ilk testleri halihazırda çevrimiçi olarak yayınlandı ve kullanıcıların özelliğin etkinliğini ve faydalarını değerlendirmesine olanak tanıdı.

Yukarıdaki grafik, iPhone 15 Pro Max’te Oyun Modu olmadan (yeşil) ve Oyun Moduyla (mavi) 30 dakika boyunca çalışan Genshin Impact’in karşılaştırmasını göstermektedir. Gördüğünüz gibi özelliğin etkinleştirilmesi kare hızını ve kararlılığı artırır. Oyun modu olmadan ortalama kare hızı 57,1 fps, sapmalar ise 8,9 fps’ye kadar çıktı. Oyun modunda ortalama kare hızı 59,4 fps iken sapma 0,3 fps’ye düşürüldü.

Şimdi Android okuyorum   : her kullanıcı için faydalı olacak kullanışlı özellikler

Oyun modu aynı zamanda güç tüketimini de azaltır – 5,4’ten 5,3 W’a, bu da özerklik üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmalıdır. Aynı zamanda, her iki durumda da ısıtma aynıdır – 49,2 dereceye kadar.

iOS 18’in henüz ilk beta aşamasında olduğunu ve kararlı sürümün yayınlanmasına da yaklaşık üç ay kaldığını belirtmekte fayda var. Bu süre zarfında Apple’ın oyun modunu daha da iyi optimize etmesi mümkündür, çünkü şirket son zamanlarda oyuna ağırlık vermeye başladı.

Yapay Zeka içeriklerimize Buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli