Gmail’in yeni yapay zeka desteği neler olacak

Sıradaki içerik:

Gmail’in yeni yapay zeka desteği neler olacak

e
sv

Almanya’daki patent anlaşmazlığı nedeniyle Lenovo satışını yasakladı

137 okunma — 18 Haziran 2024 02:58
Almanya'daki patent anlaşmazlığı nedeniyle Lenovo satışını yasakladı

Almanya’daki patent anlaşmazlığı nedeniyle Lenovo satışını yasakladı

Almanya’daki patent anlaşmazlığı nedeniyle Lenovo satışını yasakladı Bir Alman mahkemesi, Lenovo ve yan kuruluşu Motorola Mobility tarafından üretilen ve mobil ağlar aracılığıyla İnternet’e bağlanmak için gereken WWAN modülleriyle donatılmış cihazların satışını yasaklayan bir karar yayınladı.

Bu karar, bu teknolojinin patentlerine sahip olan ve Lenovo’yu lisans şartlarına uymamakla suçlayan Amerikan şirketi InterDigital ile yaşanan patent anlaşmazlığının sonucuydu.

lenono yasaklandı

Dava, tarafların Lenovo’nun WWAN teknolojisinin kullanımı için ödemesi gereken telif ücreti miktarı konusunda anlaşamaması üzerine başladı. InterDigital, Lenovo’nun adil ve makul lisans ücreti şartlarına ilişkin gereklilikleri yerine getirmediğini savunurken, Lenovo önerilen şartların adil olmadığını değerlendirdi.

Mahkemenin kararı ve InterDigital’in 4 milyon Euro tutarındaki depozitosu sonucunda, ihtiyati tedbir derhal uygulamaya konuldu. Lenovo ve Motorola’nın artık GSM, UMTS, LTE ve 5G mobil ağlarını destekleyen cihazları Almanya’ya satması veya ithal etmesi yasaklandı. Sonuç olarak Lenovo, etkilenen ürünleri Almanya’daki çevrimiçi mağazalarında satmayı çoktan durdurdu, ancak bazı perakende mağazaları kalan stokları satmaya devam ediyor.

Yapay Zeka içeriklerimize Buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli